Tema: PROMOVAREA PERSONALITĂȚILOR CULTURALE ȘI ȘTIINȚIFICE LA NIVEL NAȚIONAL ȘI MONDIAL din cadrul proiectului de parteneriat ”Promovarea valorilor culturale și științifice la nivel național și mondial” Ediția I s-a desfășurat pe 25 februarie 2014. Au participat cadre didactice implicate în proiect și elevi ai școlilor limitrofe.

Acțiunea a avut doua secțiuni:

• Secțiunea I - Produse tradiționale românești - Prof. Ana Demetrescu
  • Secțiunea a II-a - Podgorii românești și internaționale - Prof. Elena Coarfa

Elevi implicați au fost cei de la clasele a XI-a și a XII-a ai liceului.

Invitați speciali Iulia, Valentin și Cristian Chelaru, reprezentanți ai renumitei Casei Bunescu, Valea Călugărească și Necula Vasilica profesor inginer, directorul Colegiului Gheorghe Sisești, Valea Călugărească.

Echipa de organizare a proiectului:

Prof.   Coarfă Elena

Demetrescu Ana

Ionescu Alina

Neagu Camelia

Moderatorul întregii activități a fost coordonatorul de proiecte și programe: Prof. Camelia Neagu

{gallery}brand{/gallery}